- Nowy

Florovit do truskawek i krzewów owocowych to specjalistyczny nawóz mineralny (granulowany), przeznaczony do pogłównego dokarmiania roślin uprawianych w gruncie. Dzięki odpowiednio zbilansowanym składnikom pokarmowym, nawóz stymuluje prawidłowe kwitnienie i owocowanie, zapewniając obfite zbiory oraz poprawiając walory smakowe owoców. Regularne stosowanie zapobiega niedoborom składników mineralnych i zwiększa odporność roślin na wymarzanie.
Skład:
Nawóz NPK (MgO + SO3) 12,8 – 8,5 – 17,2 (2,5 + 32,0) z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem.
- 12,8% (N) azot całkowity;
- 8,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu;
- 17,2% (K2O) tlenek potasu;
- 2,5% (MgO) tlenek magnezu całkowity;
- 32,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity;
- Zawiera mikroskładniki: bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk.
Zastosowanie:
Produkt jest dedykowany do uprawy:
- Truskawek i poziomek (uprawy gruntowe).
- Krzewów owocowych: malin, porzeczek, agrestu, aronii.
- Doskonale sprawdza się zarówno w nowych nasadzeniach, jak i w pielęgnacji roślin wieloletnich.
Dawkowanie:
- Truskawki i poziomki:
Przy zakładaniu plantacji: ok. 40–50 g/m² (wymieszać z glebą).
Rośliny owocujące: wiosną (po ruszeniu wegetacji) ok. 15–20 g/m² oraz po zbiorach i przycięciu liści ok. 10 g/m².
- Krzewy owocowe (maliny, porzeczki, agrest):
Stosować jednorazowo wiosną w dawce ok. 25–50 g na jeden krzew (zależnie od wielkości). Przy nawożeniu powierzchniowym stosować ok. 30–60 g/m².
Wskazówki: Nawóz należy rozsypać równomiernie wokół roślin, w miarę możliwości lekko wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu.
Grupa INCO S.A. (dawniej INCO-Veritas) to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm produkcyjnych, działająca na rynku nieprzerwanie od 1947 roku. Jest spółką o wyłącznie polskim kapitale prywatnym, a jej główna siedziba znajduje się w Warszawie.
Firma specjalizuje się w trzech kluczowych obszarach:
- Chemia gospodarcza: Jest właścicielem kultowej marki Ludwik (pierwszego polskiego płynu do mycia naczyń), a także marek takich jak Buwi czy Lucek.
- Nawozy ogrodnicze: Jako jeden z liderów rynku nawozów hobbystycznych i profesjonalnych, zarządza markami takimi jak Azofoska, Florovit, FruktoVit.
- Opakowania z tworzyw sztucznych: Produkuje opakowania metodą wtrysku i wydmuchiwania na potrzeby własne oraz kontrahentów zewnętrznych.
Opis